NURKOWANIE W MARSA ALAM 19-26/06/2021

Zapraszamy Państwa do wspólnego wyjazdu do Egiptu – Marsa Alam (hotelowy all inclusive) w dniach 19-26/06/2021.

W planach 5 dni nurkowe, w których odwiedzimy m.in.

Marsa Abu Dabbab
To podstawowe miejsce nurkowe dostępne z brzegu do odwiedzenia. Niemal gwarantowane są bliskie spotkania z ogromnymi zielonymi żółwiami. Równie często spotykane są guitar sharks, płaszczki ogończowate. Wielbiciele zdjęć makro będą zachwyceni, uważne oko dostrzeże tu pygmy pipehorses, igliczniowate (ghost pipefish), a nawet Hippocampus histrix. Znajdziesz też miękkie korale, wygładzone iglice, ławice barwenowatych, skorpenowatych i rai w każdym rozmiarze. Wszystko to na głębokości od 4 do 18 metrów.

Elphinstone
Słynna na całym świecie rafa Elphinstone jest klejnotem w koronie. Strome ściany i występujący prąd czynią to miejsce odpowiednim tylko dla doświadczonych nurków. Na wschodniej ścianie zanurkuj o poranku, a na zachodniej po południu, by słońce oświetlało korale. Wielkie wachlarze gorgonii i czarne korale skrywają tu przeróżne stworzenia, np. okryte złą sławą Oxycirrhites typus (longnose hawkfish). Nietrudno wypatrzyć tu także lucjanowate, duże barakudy i ogromne napoleony. Na północy i południu, w opadającej do 40 m głębi spotkać można manty, żarłacze srebrnopłetwe, młotowate, Carcharhinus amblyrhynchos.

Shaab Abu Dabab
Miejsca te charakteryzują się doskonałą widocznością, wspaniałym życiem podwodnym (z ukwiałami, napoleonami, żółwiami i rajami pośród barwnych korali), iglicami, a nawet małym wrakiem, Heaven One.

oraz wiele innych, w planie również wycieczka do Luxoru.

Cena za  hotel ok. 2300 zł z przelotem z Warszawy.

Dodatkowo:

  • nurkowania 200 €  + ewentualne dopłaty do nurkowisk
  • wiza 25 $
  • test na COVID-19 na lotnisku 30 $
  • ubezpieczenie we własnym zakresie.

 

W razie pytań prosimy o kontakt: Andrzej – 786 024 266, Paweł – 691 969 515.

Zapraszamy do wspólnej imprezy.

 

MY NIE MOŻEMY SIĘ JUŻ DOCZEKAĆ !!!

 

 fot.: shutterstock.com

 

 

 

 

Źródło: https://www.nurkowanie.travel.pl/

1 komentarz do “NURKOWANIE W MARSA ALAM 19-26/06/2021

Dodaj komentarz