Gdzie nurkujemy?

Jezioro Tarnobrzeskie (do 2012 r. Zalew Machowski) – prace nad budową zbiornika zaczęły się 1994 r., poprzez zabezpieczanie brzegów wyrobiska górniczego po kopalni siarki, a następnie stopniowo zbiornik był wypełniany woda z pobliskiej Wisły. Wszystkie prace nad zbiornikiem trwały do 2009 r., natomiast został on uruchomiony w 2010 r. Zbiornik ma powierzchnię 455 ha i głębokości do 42 m (jest to czwarty najgłębszy sztuczny zbiornik w Polsce).
Baza nurkowa Machów czynna jest od 1 maja do 30 września każdego roku.
Kontakt: Mirosław Kowalczyk tel. 889403441.
Aktualne warunki pogodowe można sprawdzić tu : Baza Machów


 


Akwen udostępniony jest obecnie dla celów nurkowania; dzierżawi go Centrum Nurkowe Kraken który od 1999 roku prowadzi na nim bazę nurkową. Do podwodnych atrakcji spoczywających na głębokości 7-31 metrów można zaliczyć m.in. samochód Polski Fiat 125p, autobus, furgonetkę, łodzie oraz dawną przebieralnię po kąpielisku. Pod wodą również znajduje się granitowa tablica upamiętniająca Karola Wojtyłę, który podczas II wojny światowej pracował na terenie kamieniołomu.

Via Sport Diving Marina „Koparki” znajduje się na terenie dawnego kamieniołomu „Gródek” w Jaworznie. Na chwilę obecną na terenie Diving Mariny funkcjonuje tymczasowa, lecz wciąż rozwijająca się, baza nurkowa. Niemniej jednak naszą ambicją jest stworzenie nowoczesnego kompleksu rekreacyjno-sportowego – nie tylko dla wielbicieli nurkowania – ale także dla miłośników innych aktywności i dyscyplin sportowych, bez ograniczeń ze względu na porę roku czy wiek. źródło: http://www.viasport.pl/nurkowanie-baza-nurkowa-unikatowy-akwen-nurkowy-w-jaworznie.html
Opis kopalni