Kursy nurkowania

Kursy nurkowania

Wszystkie szkolenia prowadzimy w oparciu o standardy szkoleniowe federacji nurkowej PADI. Program edukacji nurkowej PADI dysponuje szerokim wachlarzem kursów nurkowych, w których możesz wziąć udział. Pod okiem profesjonalnych instruktorów PADI, to znaczy przy ich pomocy i opiece, będziesz w stanie poznać nowe dziedziny sztuki nurkowej, które sprawią Ci wiele przyjemności, pomagając jednocześnie zdobywać coraz to nowe umiejętności i wiedzę. W ofercie szkoleniowej PADI akcentowany jest przede wszystkim przyjemny sposób przyswajania wiedzy w rzeczywistych warunkach nurkowych, przy ograniczeniu do minimum zajęć na basenie i w sali wykładowej.

Szkolenia podstawowe:

 

To początek drogi w edukacji nurkowej. W trakcie tego szkolenia zdobędziesz podstawową wiedzę na temat nurkowania i nabędziesz umiejętności, które pozwolą Ci, po otrzymaniu certyfikatu, na samodzielne planowanie i wykonywanie nurkowań z partnerem. Zgodnie z filozofia PADI Dive today! nieomal od razu po zapisaniu się na kurs będziesz mógł odbyć swoje pierwsze nurkowanie. Możliwe jest także zaliczenie zajęć basenowych z programu Discover Scuba i nurkowania z programu Discover Scuba Diving na poczet tego kursu. Całe szkolenie składa się z 5 wykładów, 5 zajęć basenowych i 4 nurkowań w wodach otwartych. System edukacji oparty na samokształceniu i dążeniu do doskonałego wykonywania ćwiczeń przez ich powtarzanie zapewni Ci zdobycie dobrze ugruntowanej wiedzy i umiejętności przed otrzymaniem certyfikatu. Po ukończeniu OWD z pewnością będziesz chciał kontynuować przygodę z nurkowaniem, uczestnicząc w wybranych zgodnie z zainteresowaniami kursach specjalizacyjnych i w programie Advanced Open Water Diver. Pamiętaj, że aby przystąpić do OWD musisz mieć skończone co najmniej 10 lat.
Jesteś już nurkiem. Masz podstawową wiedzę o środowisku wodnym, pozwala Ci ona na swobodne i bezpieczne nurkowanie. Ale Ty przecież chcesz się rozwijać, poszerzenie horyzontów było bodźcem, który związał Cię z nurkowaniem. AOWD to naturalny, logiczny sposób na solidne wkroczenie w podwodny świat. Mniej tu teorii, więcej nurkowania. W czasie kursu odbędziesz nurkowanie głębokie do 30 metrów, nauczysz się podstaw nawigacji podwodnej oraz odbędziesz trzy dowolnie wybrane nurkowania, poznając podstawy interesujących Cię specjalizacji nurkowych. Ponieważ wiesz już jak nurkować, kurs ten przyniesie Ci wiele satysfakcji, gdyż będziesz mógł się skupić na samym nurkowaniu i na poszerzaniu swojej wiedzy. Zobaczysz, jak wszystkie kwestie związane z przebywaniem pod wodą, którymi tak przejmowałeś się jeszcze niedawno stają się naturalnymi odruchami i przychodzą same z siebie. Teraz swobodnie będziesz mógł się skupić na podziwianiu podwodnego świata. Aby przystąpić do tego kursu musisz mieć ukończone 12 lat. Każde z nurkowań odbytych w czasie AOWD może zostać zaliczone jako pierwsze nurkowanie w ramach danej specjalizacji.
Kurs Rescue, to kurs, który powinien zrobić każdy, ale to każdy płetwonurek. Sytuacje awaryjne zawsze się zdarzały i będą się zdarzać, nawet przy najlepszym wyszkoleniu. Umiejętność radzenia sobie, kiedy wystąpi problem, zwiększa nasze szans na unikniecie trwałych następ wypadku. Często wydajemy tysiące złotych na sprzęt a nie jesteśmy w stanie zainwestować kwoty około tysiąca złotych na własne bezpieczeństwo. Warto przemyśleć czy takie działanie jest roztropne.
Kurs Divemaster PADI jest pierwszym stopniem zawodowym w PADI. W momencie ukończenia tego kursu stajesz się członkiem PADI. Kurs ten ma za zadanie rozwinąć umiejętności przewodnika podwodnego, pomocnika instruktora i jednocześnie osoby zorientowanej w specyfice rynku nurkowego.

 

Specjalizajce

 • Doskonała pływalność zerowa
 • Nurkowanie na mieszankach nitroksowych
 • Nurkowanie w suchym skafandrze
 • Nurkowanie z łodzi
 • Fotografia podwodna
 • Filmowanie podwodne
 • Nurkowanie głębokie
 • Nurkowanie nocne
 • Nawigacja podwodna
 • Poszukiwanie – wydobywanie
 • Nurkowanie w prądzie
 • Nurkowanie górskie
 • Nurkowanie kawernowe
 • Nurkowanie podlodowe
 • Nurkowanie wielopoziomowe
 • Nurkowanie ze skuterem
 • Podwodny przyrodnik
 • Nurkowanie na rebriderach
 • Specjalista sprzętowy
 • Specjalista projektu AWARE

 

 

Struktura szkolenia PADI – stopnie nurkowe

 

 

Terminy rozpoczęcia kursów Open Water Diver:

 • Terminy szkolenia OWD ustalane są idywidualnie. Proszę się kontaktować pod nr telefony: 696 401 290

Szkolenie podstawowe OWD składa się z 5 modułów teoretycznych przeprowadzanych w naszej sali szkoleniowej w klubie, 5 modułów basenowych (co najmniej 5 razy po ok. 1,5 godz. spędzonych pod wodą na basenie w Stalowej Woli), co najmniej 4 nurkowań w wodach otwartych (zalew Machów, j. Piaseczno, kamieniołom Zakrzówek w Krakowie). Zajęcia odbywają się w grupach max. 4-osobowych. „Co najmniej” oznacza, że ćwiczenia powtarzamy do momentu ich nauczenia się. Nie ma znaczenia jak długo to trwa. Jeśli ktoś nie zdoła ich opanować w założonym czasie, powtarzamy je na dodatkowych zajęciach. Za dodatkowe zajęcia nie jest pobierana żadna dopłata, tak jak to ma miejsce w innych szkołach.

Wymagania wstępne:

– Minimalny wiek uczestnika – 10 lat;
– Wypełnienie niezbędnych formularzy;
– Dwie fotografie;
– Cena – 1500 zł. – możliwość rozłożenia na raty;
– I-sza rata w dniu rozpoczęcia szkolenia min – 300zł;
– Zakończenie kursu – wody otwarte – Machów, j. Piaseczno;
– W cenie kursu: kpl. sprzętu, książka, certyfikat.

Dla zorganizowanych grup 4 osobowych – 10 % zniżki.

 

Terminy rozpoczęcia kursów Advanced Open Water Diver:

 • Istnieje możliwość umówienia się na indywidualne terminy szkolenia AOWD

Wymagania wstępne:

– Minimalny wiek uczestnika – 12 lat;
– Certyfikat na poziomie Open Water Diver lub równorzędny;
– Zalogowanych min 5 nurkowań;
– Cena – 850 zł.

Terminy rozpoczęcia kursu Rescue Diver:

 •   Istnieje możliwość umówienia się na indywidualny termin szkolenia

Wymagania wstępne:

– Minimalny wiek uczestnika – 12 lat;
– Certyfikat na poziomie Advanced Open Water Diver lub równorzędny;
– Zaświadczenie o odbyciu szkolenia w zakresie udzielania I-szej pomocy EFR – szkolenie to możemy przeprowadzić w trakcie kursu Rescue Diver;
– Min. 35 zalogowanych nurkowań na zakończenie kursu;
– Cena – 1000 zł;
– W cenie kursu: kpl. sprzętu, książka, certyfikat.